Menu Zamknij

W Muzeum Południowego Podlasia otwarta została wystawa pt. „Bogusław Kaczyński z Białej Podlaskiej w Świat” w ramach 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Jak podkreślił Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, 4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zaskakuje różnorodnością i syntezą muzyki ze sztuką i literaturą.

Wystawa pt. „Bogusław Kaczyński z Białej Podlaskiej w Świat” oparta jest na elemencie podróży, wspomnieniach ukrytych w przedmiotach życia codziennego ukazujących wyjątkowość i oryginalność jednego z najznakomitszych propagatorów muzyki klasycznej. Znacząca część ekspozycji pochodzi ze zbiorów ORFEO Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego.

Wydarzenie połączone było z promocją książki Anny Lisieckiej „Będę sławny, będę bogaty”. Rozmowę z redaktorką radiowej Dwójki na temat życia Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziła Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska wraz z Krzysztofem Korwin-Piotrowskim – Dyrektorem artystycznym Festiwalu.

Gościem specjalnym był Zbigniew Napierała – przewodniczący rady Orfeo Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili utalentowani uczniowie Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej.

Wystawę podziwiać można do 8 stycznia 2023 roku.

Organizatorem 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego jest:
▪️ Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
▪️ ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego
▪️ Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przy współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie i Muzeum Południowego Podlasia.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski.
Szczegóły na plakatach oraz na stronie festiwal.bck24.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dziękujemy za Państwa obecność i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Festiwalu!

Opublikowano wFestiwal B. Kaczyńskiego
Skip to content