Menu Zamknij

XI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” w Poznaniu zakończył się wspaniałym sukcesem dla naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury!!!
Z wielką radością informujemy że Jury Dorosłych Przeglądu „za ujmującą wyobraźnię i konsekwentne podążanie śladem własnych inspiracji – zarówno w formie, jak i w treści” dla filmu „Niebieski sen Marca Chagalla” przyznało NAGRODĘGŁÓWNĄ w kategorii młodzieżowej.
Na gali OKA KALEJDOSKOPU w imieniu wszystkich bialskich twórców nagrodę odebrała Lilianna Rudzka i Aleksander Wapa, którzy wraz z rodzicami wybrali się na uroczystość do Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

W jury tegorocznego przeglądu zasiadła wielokrotnie nagradzana artystka i wielce ceniona przez muzyków Monika Kuczyniecka, czołowa, polska twórczyni animacji plastelinowych.  Plastelinowe teledyski nakręciła między innymi dla Voo Voo, Czesław Śpiewa i Dagadana.
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu jako organizator dla laureatów przygotowało warsztaty z animacji plastelinowej, które poprowadziła ta uznana twórczyni.

Bialski film „Niebieski sen Marca Chagalla”został zainspirowany twórczością niezwykłego malarza Marca Chagalla i przenosi nas w nierealną krainę marzeń i wspomnień artysty z dzieciństwa, z niepowtarzalną atmosferą żydowskiego miasteczka.
Animacja jest także pełna uroków Paryża i magii cyrku, którym fascynował się malarz.

Stworzone przez wyobraźnię młodych twórców z „Piksela”przygody postaci i zwierząt z obrazów Chagalla tworzą filmową opowieść o zaczarowanym świecie, gdzie nie ma nie ma grawitacji i czas płynie innym rytmem.
Film powstał w technice animacji poklatkowej i jest to grupowa praca 21 osób w przedziale wiekowym 10-15 lat.
Swoją cierpliwością oraz dużym nakładem pracy nagrodzony film stworzyli:
Pola Kopytiuk (13 lat), Lidia Sacharuk (10 lat), Helena Sacharuk (13 lat), Natalia Grzechnik (14 lat), Adam Huczek (12 at), Ignacy Aduckiewicz (12 lat), Władysław Misiołek (10 lat), Wiktor Skoczeń (14 lat), Marta Lesińska (11 lat), Lilianna Rudzka (13 lat), Zuzanna Rudzka (13 lat), Paulina Borowska (13 lat), Aleksander Wapa (13 lat), Zuzanna Jóźwik (12 lat), Dorota Wawryniuk (10 lat), Sebastian Kordaczuk (13 lat), Jakub Kordaczuk (15 lat), Marcelina Niedźwiedź (11 lat), Emilia Daniluk (13 lat), Łucja Reluga (13 lat), Anna Chomińska (11 lat)
Warto wspomnieć że po raz kolejny Oko Kalejdoskopu doceniło filmy stworzone przez naszą bialską młodzież bo w 2022 roku filmy„Bajki Robotów” i „W ogrodach Pana Bazylego” również otrzymały nagrody w Poznaniu.
Na stronie YouTube BCK można zobaczyć nagrodzony film i inne animacje:

Pracownię „Piksel” w Bialskim Centrum Kultury od pięciu lat prowadzi pani Lilla Wielgan-Michaluk. 
Wielkie brawa dla naszych młodych filmowców i pani instruktor !!!

Opublikowano wInformacje
Skip to content