Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

30-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapeli Ludowej „Podlasiacy”

2 lipca, 2022 @ 15:00 - 17:00

30-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapeli Ludowej „Podlasiacy”. Zapraszamy wszystkich miłośników tańca i kultury ludowej, spotkajmy się 2 lipca o godzinie 15:00 w bialskim amfiteatrze. Będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe tańce i zabawy krośnieńskie, kurpiowskie czy podlaskie i wysłuchać przepięknych ludowych przyśpiewek.

30-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapeli Ludowej „Podlasiacy”.

Zapraszamy wszystkich miłośników tańca i kultury ludowej, spotkajmy się 2 lipca o godzinie 15:00 w Bialskim Amfiteatrze.

Będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe tańce i zabawy krośnieńskie, kurpiowskie czy podlaskie i wysłuchać przepięknych ludowych przyśpiewek.

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” od 2010 roku prowadzi Pani Magdalena Osmulska wychowanka „Podlasiaków”. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Białej Podlaskiej, dużo koncertuje i organizuje wiele imprez folklorystycznych kultywując dorobek kultury ludowej swojego regionu. Praca artystyczna zespołu koncentruje się na prezentacji polskich tańców narodowych oraz popularyzacji polskiego folkloru ze szczególnym uwzględnieniem rodzimego Podlasia.

Kapelę Ludową „Podlasiacy” założył i prowadzi Andrzej Karaś – muzyk, pasjonat folkloru i muzyki ludowej. Repertuar kapeli stanowią pieśni i melodie z regionów podlaskiego, rzeszowskiego, łowickiego, śląskiego, krakowskiego, lubelskiego, nowosądeckiego, a także pieśni biesiadne.

Kapela wraz z Zespołem wielokrotnie koncertowała w kraju i poza jego granicami, odwiedzili miedzy innymi Estonię, Finlandię, Austrię, Serbię, Chorwację, Ukrainę, Bułgarię, Czarnogórę czy Macedonię.

Serdecznie zaprasza Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
2 lipca, 2022
Czas:
15:00 - 17:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Amfiteatr
Warszawska 12c
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Telefon:
833416712
Strona internetowa:
https://bck24.pl/

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content