Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Małgorzata Dawidiuk – “12 Bram Nowego Świata”

3 marca, 2023 @ 18:00 - 20:00

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury zapraszają do Galerii Podlaskiej na wystawę Małgorzaty Dawidiuk – „12 Bram Nowego Świata” – malarstwo i instalacja.
Wernisaż 3 marca 2023 r. (piątek), godzina 18.00

Małgorzata Dawidiuk – urodziła się w Wisznicach na Podlasiu. W Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. I.E. Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji – specjalizacja ikona. Obecnie prowadzi Pracownię Konserwacji Zabytków oraz Galerię Autorską „IKOS”. Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów, polichromii, m.in. w: Warszawie, Chołowicach k/Krasiczyna, Koszalinie, Krynicy, Nagov/Słowacja, Olsztynie, Zamienicach k/Legnicy. Autorska współrealizacja malowideł ściennych w Kaplicy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce i za granicą, m. in. Kanadzie, Rosji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a także w Ukrainie i Słowacji.

“Ikony-Cienie są praźródłem i inspiracją do utworzenia 12 Bram Nowego Świata, które stały się zwieńczeniem pracy doktorskiej. To artystyczne przejście, kontynuacja religijno – estetyczna dowodząca, że ikona jako sacrum, a zarazem dzieło sztuki ma moc kulturowej łączności.”

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
3 marca, 2023
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content