Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Rysunek i Rzeźba – Roman Pietrzak

28 kwietnia, 2023 - 31 maja, 2023

Galeria Podlaska zaprasza na wernisaż wystawy rysunku i rzeźby, której autorem jest Roman Pietrzak.
28 kwietnia (piątek), godz. 18:00, Galeria Podlaska.
Roman Pietrzak to polski rzeźbiarz, ur. 25 VII 1963 r. w Nowym Targu, prof. nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w 1983. W latach 1984-1990 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1990 roku otrzymał dyplom w Pracowni Rzeźby prof. Stanisława Słoniny. W latach 1992-1993 studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli.
Jest uznanym rzeźbiarzem i rysownikiem, którego prace wystawiane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zmęczony rzeczywistością, twórczość traktuje jako formę ucieczki od hipokryzji i relatywizmu współczesności. Nie jest ona jednak orężem walki, lecz chwilą zadumy, zabawną pogawędką z samym sobą, nigdy niekończącą się przechadzką po baśniowej krainie światła, formy, faktury, kompozycji, koloru. Próbuje sztukę traktować normalnie.
Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Zaprasza:
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Galeria Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Start:
28 kwietnia, 2023
Koniec:
31 maja, 2023
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Galeria Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content