Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z fotografem Jarkiem Domańskim

30 października, 2022 @ 15:00 - 17:00

30 października o godzinie 15:00 spotkamy się z Jarkiem Domańskim, który od wczesnej młodości podąża drogą fotografii.

Jarek Domański wywodzi się z amatorskiego ruchu fotograficznego zrzeszonego w Bialskim Towarzystwie Fotograficznym. Pracował jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury. Od 1990 roku, fotografią zajmuje się zawodowo. Obecnie jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego działającego przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Interesuje się fotografią dokumentalną, społeczną i krajoznawczą. Ważną częścią jego pracy zajmują fotoreportaże oraz projekty poruszające ważne zagadnienia dotyczące miasta i jego historii. Opowiadanie historii zdjęciami jest mu szczególnie bliska.

Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, jedną z ważniejszych była wystawa w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej (2010) „Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska”. Jest autorem i wydawcą albumu “Biała Podlaska – Historia i tożsamość miasta” (2011), „Zespół pałacowo – parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej” (2020). Serii autorskiej publikacji „Kolekcja Bialska” (od 2021), która jest zbiorem tematycznych projektów dokumentalnych i fotoreportaży będącym swoistym portretem miasta. Jego fotografie można również zobaczyć w publikacjach prasowych w książkach, poświęconych miastu i regionowi.

W ramach spotkania odbędzie się:
mini wystawa wybranych prac fotograficznych z Kolekcji: „Park Radziwiłłowski” oraz „Podlasie Nostalgiczne”, prezentacja dorobku wydawniczego, pokaz autorskiego portfolia, pytania i dyskusja, niespodzianki dla uczestników spotkania. 
Na wydarzenie zaprasza:
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury oraz Fotoklub Podlaski.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
30 października, 2022
Czas:
15:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Sala Koncertowa Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego
ul. Warszawska 11
Biała Podlaska, lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Fotoklub Podlaski
Skip to content