Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

„Żakowe tańcowanie na Podlasiu” – TANIEC

23 września, 2021 @ 19:00 - 21:00

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Filii w Białej Podlaskiej od 1969 roku jest „ambasadorem” kultury polskiej w kraju i za granicą. Jego działalność oparta jest głównie na popularyzacji tańca, a przede wszystkim na upowszechnianiu rodzimego folkloru.
    Zespół systematycznie koncertuje zyskując uznanie w kraju i za granicą, zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia, a swoje pomysły w ostatnich kilku latach prezentował na scenach i festiwalach w Ameryce Południowej (Argentynie, Brazylii i Paragwaju), Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja) na Bliskim Wschodzie (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman), a także w Europie (Turcji, Holandii, Grecji i Białorusi).
    Nowatorskim przedsięwzięciem niespotykanym dotychczas w zespołach folklorystycznych w skali kraju jest połączenie folkloru i jazzu. Z zespołem współpracuje i koncertuje Bialskie Jazz Trio. Połączenie tych dwóch elementów na kanwie rodzimego Podlasia jest doceniane przez publiczność podczas wielu prezentacji.
    W bieżącym roku 2021, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” promuje swój najnowszy album studyjny „Zagrajże Muzyko” zrealizowany w studiu Polskiego Radia S4 – dostępny w większości serwisów muzycznych m.in.: Spotify, TIDAL, Apple Music itp.

    Dzisiejszy Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” to reprezentacyjna grupa folklorystyczna największej i jednej z najlepszych polskich wyższych uczelni.
    Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” istnieje od niemal 50. lat. To grupa młodych ludzi zafascynowanych polskim folklorem. Trzon Zespołu tworzą studenci
i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, jednak w jego szeregach znajdują się przedstawiciele niemalże wszystkich stołecznych szkół wyższych.
    Wieloletnia, rzetelna praca pozwoliła nadać Zespołowi specyficzny kształt i charakter. W swoim repertuarze „Warszawianka” posiada różnego rodzaju programy: tańce narodowe; obrazki sceniczne z różnych regionów kraju oparte na polskich zwyczajach i obrzędach; widowiska związane niemalże z każdą tradycją i tematyką narodową. Proponuje również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej oraz szeroką ofertę z tradycjami z okresu Księstwa Warszawskiego i Międzywojennej Warszawy. Zespół wielokrotnie brał udział w prestiżowych imprezach krajowych i zagranicznych.
    „Warszawianka” wyróżnia się spośród innych zespołów tego typu niezwykle pięknymi i niebanalnymi opracowaniami muzycznymi na rozbudowany skład instrumentalny oraz oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami i rozwiązaniami choreograficznymi.

 
🎫 Bilety na wydarzenia 18, 25 i 26 września możecie nabyć w kasie BCK na ul. Warszawskiej 11 oraz poprzez stronę www.festiwal.bck24.pl
👉Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na stypendia artystyczne.
ℹ️ Szczegóły dotyczące każdego wydarzenia już niebawem na Naszych stronach!
Bądźcie z Nami!🥰
 

Pełny program dostępny jest na stronie festiwalu – https://festiwal.bck24.pl/

w zakładce program festiwalu.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
23 września, 2021
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://festiwal.bck24.pl/

Miejsce

Amfiteatr
Warszawska 12c
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Telefon:
833416712
Strona internetowa:
https://bck24.pl/

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego
Skip to content