Menu Zamknij

W ostatnim czasie w Muzeum Południowego Podlasia rozstrzygnięto regionalny etap konkursu MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Moja przygoda w muzeum”. Na konkurs napłynęło ponad 130 prac. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się m.in. wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”. Na uroczystym podsumowaniu konkursu, Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz Dyrektor Muzeum Pan Rafał Izbicki wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe w uznaniu za ich twórczość.

Poznajcie pikselowych zwycięzców:

  • w pierwszej kategorii wiekowej 7-9 lat nagrodę otrzymała Lidia Sacharuk,
  • w drugiej kategorii wiekowej 10 -14 lat otrzymał nagrodę Ignacy Aduckiewicz,
  • wyróżnienie otrzymał Jakub Kordaczuk. Miło nam także donieść, że grafika Jakuba znalazła się na plakacie informującym o wystawie pokonkursowej!
  • Helence Sacharuk została przyznana Nagroda Dyrektora Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, za przedstawienie w pięknym kadrze kopii obrazu Włodzimierza Łosia na tle Parku Radziwiłłowskiego.
  • w kategorii specjalnej – multimedia nagrodę otrzymała Weronika Siliwoniuk za film animowany „Ożywiamy ogrody Bazylego Albiczuka”,
  • grupowo za animację przedstawiającą podróż po magicznym kwiatowym raju Bazylego Albiczuka pt. „W ogrodach Pana Bazylego” nagrodę otrzymali: Antoni Hince, Pola Kopytiuk, Lidia Sacharuk, Helena Sacharuk, Natalia Grzechnik, Władysław Misiołek, Wiktor Skoczeń, Zuzanna Sowa, Lilianna Rudzka, Zuzanna Rudzka, Paulina Borowska, Maja Tekielak, Hanna Dragan, Michał Dragan, Sebastian Kordaczuk, Jakub Kordaczuk, Kamil Turyk, Łucja Reluga, Oliwia Rogoźnicka.

Podziękowanie otrzymała również opiekunka pracowni Pani Lilla Wielgan-Michaluk za przygotowanie podopiecznych do konkursu.
Brawo Piksel!!!
W galerii prezentujemy wszystkie pikselowe grafiki, które zostały przesłane na konkurs!!!

A oto nagrodzone filmy:

“Ożywiamy ogrody Bazylego Albiczuka” Weronika Siliwoniuk Pracownia Grafiki Komputerowej i Filmu Animowanego “Piksel”. Autorka animacji ożywiła obrazy Bazylego Albiczuka tworząc jedną opowieść o podlaskiej wsi. Film powstał przy współpracy z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja dzieł twórczości Bazylego Albiczuka. “Bazyli Albiczuk w naturze widział wartość najwyższą, z niej czerpał natchnienie, zarówno do pracy, jak i do życia.” Cytat z książki “Ogrody Bazyli Albiczuk” – Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

“W ogrodach Pana Bazylego” praca grupowa uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel. Film to animowana podróż po kwiatowym raju malarza Bazylego Albiczuka, nazywanego “podlaskim Nikiforem”. Animacja powstała przy współpracy z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja dzieł twórczości Bazylego Albiczuka.
“Bazyli Albiczuk to twórca samorodny i oryginalny, obok Nikifora i Ociepki zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich twórców nieprofesjonalnych, artysta obdarzony niezwykłą wrażliwością i niewątpliwym talentem, dla którego sztuka i natura była jedynym sensem i sposobem życia.” Cytat z książki “Ogrody Bazyli Albiczuk” – Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

“Bajki robotów” praca grupowa uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej i Filmu Animowanego “Piksel”. Film powstał z okazji obchodzonej w 2021 roku 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema. Młodzi autorzy filmu słuchając audiobooka „Bajki Robotów” i korzystając z komputera stworzyli animowane ilustracje, przedstawiające opisywane krainy. Dla wszystkich autorów animacji było to pierwsze spotkanie z literaturą Stanisława Lema.

Informujemy że do 31 marca można w oficynie zachodniej Muzeum Południowego Podlasia zwiedzić wystawę związaną z tym wyjątkowym konkursem plastycznym, gdzie prócz nagrodzonych i wyróżnionych prac można także zobaczyć inne konkursowe grafiki i nagrodzone filmy animowane. Polecamy!!!!

Opublikowano wPiksel
Skip to content