Menu Zamknij

Miło nam ogłosić, że filmy zrealizowane przez młodych uczestników z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk zostały zakwalifikowane do przeglądu OKO KALEJDOSKOPU organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
OKO KALEJDOSKOPU to projekt, którego celem jest gromadzenie unikalnej twórczości dzieci, realizujących samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów, autorskie filmy animowane. Ta twórczość zasługuje na uwagę i szeroką platformę prezentacji, dlatego nadesłane na Przegląd filmy są prezentowane na dużych ekranach nie tylko w miejscu, w którym odbywa się Przegląd, ale również w kilku instytucjach w całym kraju. Widzami są rówieśnicy autorów. Gromadzenie i prezentowanie tych filmów ma ogromne znaczenie dla rozwoju projektów i działań edukacyjnych związanych z animacją.
Jest bowiem kalejdoskopem, w którym mieszają się i mienią różne style, techniki i pomysły – inspirując i pobudzając do twórczego działania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazy konkursowe odbędą się 6 i 7 czerwca w Poznaniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Więcej informacji: https://csdpoznan.pl/aktualnosci/dziekujemy-za-filmy-nadeslane-do-przegladu-oko-kalejdoskopu

Oto linki do zakwalifikowanych pikselowych animacji:

“Ogrody – Bazyli Albiczuk”
https://www.youtube.com/watch?v=wSOWWkm862E&t=48s

“W ogrodach Pana Bazylego”
https://www.youtube.com/watch?v=rzbpePzQsBs&t=6s

“Bajki robotów”
https://www.youtube.com/watch?v=5PHekYXjuPM

Opublikowano wPiksel
Skip to content