Menu Zamknij

Z wielką radością i dumą informujemy, że spośród 322 nadesłanych filmów, aż 5 animacji z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” z Bialskiego Centrum Kultury zobaczymy wiosną podczas 11 edycji Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA 2023.
Na laureatów czekają słynne TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA, zatem trzymajmy kciuki za nasze pikselowe produkcje!!
Wielkie gratulacje!!!

Nominowane filmy z bialskiego „Piksela” można zobaczyć pod linkiem:
https://youtu.be/mMvBCfa6SKU

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Animacji jest największym festiwalem promującym polską sztukę filmową. Festiwal ma formę konkursu, skierowany jest dla dla różnych grup wiekowych i składa się z 3 konkursów: Teraz Dzieci Mają Głos!, Teraz My!, Konkurs Główny. Jurorami Festiwalu jest publiczność, również ta najmłodsza. Głównym celem jest promocja filmu animowanego.
W okresie swojej największej świetności, w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, Polska Szkoła Animacji była jedną z najlepiej rozpoznawalnych na świecie marek polskiej sztuki. Autorską animację dla dorosłych do 1989 roku pokazywano w polskich kinach przed seansami pełnometrażowymi. Później zwyczaj ten zanikł, a polska publiczność na wiele lat straciła kontakt z jedną z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Tymczasem, polska animacja za sprawą O!PLI znów święci triumfy!

Więcej o O!PLA na stronie festiwalu
www.polskaanimacja.pl

Opublikowano wPiksel
Skip to content