Menu Zamknij

Podopieczni „Piksela" wyróżnieni w Lublinie!!

Udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, przyniósł radość i satysfakcję podopiecznym Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” w Bialskim Centrum Kultury.

W konkursie wzięło udział 518 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z 11 województw naszego kraju. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. Agnieszki Zawadzkiej z Katedry Grafiki Warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w kategorii klas I-III szkół podstawowych wyróżniła:
dziewięcioletnią Liliannę Rudzką a kwalifikacje do wystawy otrzymały prace wykonane przez Zuzannę Rudzką (9 lat), Paulinę Borowską (9 lat), Kamila Kozaka (10 lat) i Oliwię Rogoźnicką (11 lat).
 
Wszystkim naszym bialskim młodym artystom gratulujemy wyobraźni plastycznej i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

Pokonkursowa wystawa w formie filmu do obejrzenia pod linkiem
http://www.mdk.lublin.pl/menu-mdk-info/galeria-artyk-menu-item/762-ilustracje-czechowicz-gal-20

 

W czerwcu w Lublinie, na uroczystym finale konkursu, podczas artystycznych warsztatów dla laureatów konkursu, Pracownię „Piksel” reprezentowały siostry Lilianna i Zuzanna Rudzkie. Rodzicom bliźniaczek, Pani Annie i Panu Rafałowi serdeczne dziękujemy za okazana pomoc i zaangażowanie.

Skip to content