Menu Zamknij

50 osobowa grupa bialskich tancerzy z Dance Academy Studio reprezentowało miasto Biała Podlaska na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „City of dance”.

Bialczanie kolejny raz pokazali klasę zdobywając 21 cennych pucharów.

W imprezie wzięło udział przeszło tysiąc utalentowanych tancerzy z całej Polski. Wśród znamienitej konkurencji znaleźli się wielokrotni mistrzowie Polski i Europy. Na tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło tancerzy z Dance Academy Studio. Uczestnicy turnieju mieli możliwość rywalizować w licznych kategoriach tanecznych: disco dance, hip hop, jazz, modern, z podziałem na kategorie wiekowe: do 8 lat, 12 lat, do 15 lat, powyżej 15 lat prezentując się solo, w duetach, mini formacjach i formacjach.

Tancerzy oceniało profesjonalne jury: Adam Kozal (solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej), Łukasz Szotko (trener wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata Akademii Tańca Szał, choreograf spektakli tanecznych oraz choreograf programów TV: Mam Talent, Got to dance, Mali giganci), Daniela Rzeszot i Liana Wolcman z kijowskiej szkoły baletowej.

Warto wspomnieć, że Dance Academy Studio kolejny raz reprezentowało miasto na prestiżowym turnieju tańca.
Łącznie wytańczyli ponad 350 pucharów i medali na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca.

Dance Academy Studio to szkoła tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 2009 roku przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik Zaremba.

Opublikowano wDance Academy Studio, Uncategorized
Skip to content