Menu Zamknij

W sobotę 2 lipca byliśmy świadkami wyjątkowego widowiska. Na scenie bialskiego amfiteatru w przepięknych tradycyjnych strojach ludowych zatańczyły 3 pokolenia – dzieci, młodzież i dorośli.
❤️ To wszystko dzięki pasji, chęci pielęgnowania tradycji, miłości do folkloru, tańca i muzyki.
💃🕺 Założycielem i pierwszym instruktorem zespołu był Pan Roman Rozporski. W kolejnych latach Pani Barbara Kędra i Pan Marcin Bochenek.
📜💐 Od 2010 roku instruktorem i choreografem zespołu jest Pani Magdalena Osmulska, która właśnie podczas Jubileuszu z rąk zastępcy prezydenta Macieja Buczyńskiego otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej drugiego stopnia za działalność artystyczną, osobiste zaangażowanie oraz promocję dziedzictwa kulturowego naszego regionu poprzez taniec i muzykę.
📜🎻 Na ręce założyciela Kapeli Ludowej “Podlasiacy” Pana Andrzeja Karasia została wręczona Nagroda Jubileuszowa z okazji 30-lecia istnienia zespołu.
👢 Wśród tańców z wielu regionów tancerze zaprezentowali się po raz pierwszy w tańcu kaszubskim w nowych strojach, które ufundowane zostały ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Biała Podlaska.
💐To był również czas gratulacji i życzeń od dyrektora Bialskiego Centrum Kultury, absolwentów i zaprzyjaźnionych zespołów ludowych.
❤️🤝 Z tego miejsca chcemy również serdecznie podziękować firmom i osobom, oraz rodzicom za każdą okazaną pomoc i wsparcie w ramach Jubileuszu.
💛 Sponsorzy:
Petrodom Paliwa Sp. z o.o. sp.k., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik Sp Z O.O., IPS sp. z o. o., Ok-Bud Salon okien i drzwi, BIALCON, Etmus Sp. z o.o., PH CONKRET, Jakie to słodkie Kamila Maroszczuk, Sokarnia Podlaska, JB Multimedia Jerzy Bielecki, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Manufaktura Cieleśnica, Niebanalne Animacje – Happy Event Animacje, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, Trzecia Strona Lustra – fotografia i film, California Trailer Sp z oo.
🥰 Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak pięknych Jubileuszy. ❤️

Opublikowano wKapela Ludowa Podlasiacy, ZPiT Podlasiacy
Skip to content