Menu Zamknij

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” pod kierownictwem Magdaleny Osmulskiej wraz z Kapelą Ludową „Podlasiacy” pod batutą Andrzeja Karasia działające w Bialskim Centrum Kultury, swoim świątecznym kolędowaniem uświetniły spotkanie noworoczne, którego organizatorem był Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Z przyjemnością informujemy, że Jury XLII edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum" organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, po rozpatrzeniu ponad 800 nadesłanych prac, z 54 ośrodków, z czego 58 prac z zagranicy – Argentyny, Hong-Kongu, Łotwy i Serbii, na finał konkursu wyłoniło 20 równorzędnych nagród. Mamy siódemkę zwycięzców!! W gronie laureatów konkursu, znaleźli się wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” działającej w Bialskim Centrum Kultury, którą prowadzi pani Lilla Wielgan-Michaluk. Za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sztuką i muzealnictwem opiekunka pracowni także otrzymała nagrodę !!!

To był trudny ale owocny rok artystyczny dla tancerzy Dance Academy Studio. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej w kraju tancerzom udało się zrealizować wiele wydarzenia artystycznych . I tak powstała gala „Wiosenny Powiew Tańca”, koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca „TańczyMy” czy choćby mikołajkowe widowisko „Dziewczynka z zapałkami”. Tancerze nie tracili czasu i okazji aby wziąć udział w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Na uwagę zasługują: Przegląd Współczesnych Form Tanecznych, Ogólnopolski Turniej Tańca „Move&Fun”, Turniej Tańca Nowoczesnego, Międzynarodowy Festiwal Tańca Rudolf. Łącznie tancerze zdobyli 21 pucharów oraz 73 medale. Warto wspomnieć ,że tegoroczną stypendystką Prezydenta Miasta Biała Podlaska w kategorii taniec została jedna z tancerek Dance Academy Studio-Milena Filipiuk. W ciągu minionych kilku lat bialscy tancerze z „DAS-u” przyzwyczaili swoją widownię do występów na wysokim poziomie. Dance Academy Studio to szkoła tańca współczesnego, nowoczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 13 lat przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Obecnie grupa liczy 70 tancerzy w wieku od 5 lat, którzy na swoim koncie maja ponad 350 tytułów wytańczonych na prestiżowych festiwalach tańca. A instruktorem tej grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

PROTOKÓŁ II EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ „Najpiękniejsze życzenia z Białej Podlaskiej” Konkurs zorganizowany przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej skierowany był do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Celem konkursu było wykonanie techniką dowolną kartki bożonarodzeniowej z elementami miasta Biała Podlaska. Jury w składzie: Renata Sobczak, Adam Korszun , Natalia Grabko- plastycy z BCK po obejrzeniu183 prac przyznało nagrody: W kategorii wiekowej przedszkola: I miejsce Bartoszowi Makarukowi lat 6 z Przedszkola Samorządowego nr14 II miejsce Liliannie Wrzosek lat 6 z kl.0 Szkoły Podstawowej nr 4 III miejsce Aleksandrowi Maksymiukowi lat 6 z Przedszkola Samorządowego nr14 W kategorii wiekowej klas I-IV: I miejsce Kacprowi Rudzkiemu kl.IIa z Katolickiej Szkoły Podstawowej II miejsce Natalii Kocyła z kl.IV ze Szkoły Podstawowej w Chotyłowie III miejsce Lidia Sacharuk kl.II z pracowni Grafiki Komputerowej Piksel BCK W kategorii wiekowej klas V-VIII: I miejsce Zuzanna Rudzka kl.V z Katolickiej Szkoły Podstawowej II miejsce Julia Kalicka kl.V z Katolickiej Szkoły Podstawowej III miejsce Lilianna Rudzka kl.V z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Ponadto Jury postanowiło podziękować za przygotowanie laureatów opiekunom: Magdalenie Kuźmiuk z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej w Chotyłowie, Edycie Hubczuk z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Marcie Filipik z Przedszkola Samorządowego nr 14 i Lilii Wielgan- Michaluk BCK, Na tym protokół zakończono. ---------------------------------------------------- PROTOKÓŁ II EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO NA UŁOŻENIE „Najpiękniejszych życzeń z Białej Podlaskiej” Konkurs zorganizowany przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej skierowany był do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Celem konkursu było ułożenie życzeń bożonarodzeniowych z motywami miasta Biała Podlaska. Jury w składzie: Maciej Szupiluk- prezes Klubu Literackiego Maksyma, Urszula Pietruczuk –wieloletni organizator konkursów literackich ,Joanna Tymoszczuk pracownik BCK po przeczytaniu 31 prac postanowiło przyznać nagrody: W kategorii wiekowej przedszkola: Nagrodę otrzymuje Samuel Sołoducha lat 6 Akademia Przedszkolna W kategorii wiekowej klas I-IV: I miejsce Iga Hermanowska lat 10 Szkoła podstawowa nr 9 II miejsce Adam Nowicki kl.II Szkoła Podstawowa nr 5 III miejsce Tymoteusz Usztwant Szkoła Podstawowej nr 9 W kategorii wiekowej klas V-VIII: I miejsce Kamil Kużmiuk lat 13 Szkoła Podstawowa w Drelowie II miejsce Natalia Kondera lat11 Szkoła Podstawowa nr 9 III miejsce Adam Kuc lat12 Szkoła Podstawowa nr 9 Ponadto Jury postanowiło podziękować za przygotowanie laureatów opiekunom: Beacie Chudek nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 9, Mirosławie Raczyńskiej z Akademii Przedszkolaka Na tym protokół zakończono.

Z radością informujemy że Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury zapraszają do obejrzenia wystawy grafik komputerowych pt. „Sztuka z Piksela Liliany i Zuzanny Rudzkich". Siostry bliźniaczki, Lila i Zuzia w 2021 roku otrzymały od Prezydenta Miasta Biała Podlaska stypendium dla młodych twórców, zajmujących się działalnością artystyczną. W pracach 11 letnich dziewczynek podziwiać można talent, zaangażowanie i różnorodność spojrzeń na barwę, formę, kompozycję. Ich cotygodniowa praca pod okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk w Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", w Bialskim Centrum Kultury przynosi wspaniałe efekty w postaci zwycięstw w licznych konkursach plastycznych. Na wystawie prezentowane są grafiki komputerowe, które powstały w latach 2019-2021. Świat wyobraźni Lili i Zuzi jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zwiedzenia tej wystawy w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11, w dniach 15.12.2021-15.01.2022.

🎅 Mikołajki z BCK już za Nami! 🎶💃🕺Mieliśmy możliwość przenieść się w magiczny świat poprzez muzyczne widowisko zorganizowane przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. 📖🔥 „Dziewczynka z zapałkami” to musical w wykonaniu Dance Academy Studio i Zespół wokalny Chwilka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. 🎄❄️ Podczas wydarzenia najmłodsi spotkali świętego Mikołaja🎅 i śnieżynki z Klub Kultury Eureka , które przygotowały taneczne animacje w świątecznym klimacie. 👨‍👩‍👧‍👦 Cieszymy się że przyszliście całymi rodzinami by wspólnie z Nami spędzić Mikołajki w Bialskim Centrum kultury. DZIĘKUJEMY ❤️

🥳 Klub Seniora „Promyk” obchodził swój Jubileusz!👩‍🦳👨‍🦳 🥰 W minionym tygodniu w Klub Kultury Eureka seniorzy świętowali 3️⃣0️⃣ lecie Klubu Seniora „Promyk”, który działa od września 1991 roku. 👉 Inicjatorem powstania klubu była Wojewódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zgoda”. Przez długi czas spotkania odbywały się w Osiedlowym Klubie Kultury „Eureka” przy ul. Orzechowej 34, a od 2012 roku w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. 👩‍🏫 Pierwszą przewodniczącą klubu była Pani Janina Pawłowicz. Kolejni przewodniczący to: Halina Piętniewicz, Halina Gdela, Grażyna Demczuk, Czesława Fronczak, Henryk Szpura, Teresa Zradzińska, Alicja Pokora oraz Izabela Kłusek. Opiekunem grupy od początku istnienia klubu jest Halina Besaraba. 📜💐 Prezydent Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk na ręce zarządu klubu wręczył Bialską Nagrodę Kultury za 3️⃣0️⃣ lat pracy artystycznej. List gratulacyjny wręczył Dyrektor BCK Zbigniew Kapela oraz Maria Skonieczna przewodnicząca oddziału rejonowego PZERiI, a także przewodniczące Klubów Seniora „Złoty wiek”, „Zacisze”, „Wola” i „Wrzos”. 🎶 Nie zabrakło również części artystycznej. 👏 Serdecznie gratulujemy!

18.11.2021 r. odbył się wernisaż wystawy "PODLASKI PRZEŁOM BUGU 2021" w Galerii "FOKUS" w Siedlcach. Z XXVI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego, który odbył się w dniach 12-17 września 2021 r. Wzięło w nim udział 34 fotografów z Polski i Francji, w tym 10 autorów wystawy to członkowie Fotoklubu Podlaskiego. Od 28 stycznia 2022 r. tą wystawę będzie można obejrzeć w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

1 2 ... 10

 

Skip to content