Menu Zamknij

Klub Seniora WRZOS

„Wrzos” kwitnie już ponad 40 lat

Klub Seniora „Wrzos” obchodzi rubinową rocznicę swojej działalności. Czterdziestoletni staż na koncie, a w sercach seniorów wciąż młodość 2013 rok.

„Wrzos” jest najdłużej działającym klubem seniora w Białej Podlaskiej. Obecnie, w jego skład wchodzi blisko 80 emerytów. Opiekun klubu z Bialskiego Centrum Kultury przyznaje, że „Wrzos” to miejsce gdzie seniorzy czują się jak w domu.

– Jest czas na zabawę, rozmowę i na bycie razem, a to szczególnie ważne w przypadku osób starszych. Nie ma sensu zamykać się w domu, bo starość jest piękna, ale trzeba to dostrzec – wyjaśnia Pietruczuk. W swojej siedzibie przy klubie kultury „Piast” seniorzy organizują cotygodniowe spotkania, wieczorki taneczne, prelekcje, występy, wycieczki. Co ciekawe, emeryci mają swój teatrzyk „To i Owo” oraz zespół wokalny „Chłopcy z Wrzosa”. O tym, że klub seniora może okazać się sposobem na życie, przekonał się 74-letni Henryk Piotrowicz. – Przez 30 lat byłem wdowcem. Syn przebywa w Anglii, córka we Włoszech. 12 lat temu postanowiłem przyłączyć się do „Wrzosa”, bo w domu zrobiło się zbyt pusto. Poznałem tu wielu przyjaciół… a także swoją drugą żoną – opowiada nam pan Henryk i poleca wszystkim emerytom czwartkowe spotkania w KK Piast. – Praca z seniorami uczy miłości do drugiego człowieka – dodaje opiekunka klubu. Z okazji 40-lecia działalności „Wrzosowi” przyznano Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej – „za radość, spontaniczność, realizację szerokiego wachlarza międzypokoleniowej aktywności osób starszych, za działalność artystyczną, krajoznawczą profilaktyczną i integrację mieszkańców Białej Podlaskiej”.

Skip to content