Menu Zamknij

Zespół tańca współczesnego DOMINO

Zajęcia
adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat.
Obok zajęć
uczestnikom zespołu organizujemy warsztaty i prezentacje taneczne.
Zespół w swoich choreografiach wykorzystuje różnorodne techniki tańca
współczesnego.
Poprzez udział w zajęciach uczestnicy rozwijają ogólna
sprawność ruchowa w specyficzny sposób, bogaty w estetyczne i twórcze
doznania, wiążące proces wychowania ze społecznym dorobkiem kulturowym.
 

TERMIN ZAJĘĆ
środa godz. 17.30-19.00 DOMINO
piątek godz. 17.30-19.00 DOMINO

Bialskie Centrum Kultury 
ul. Warszawska 11


OPŁATA ZA ZAJĘCIA
50 zł miesięcznie
 


ZAJĘCIA PROWADZI
“DOMINO” istnieje od 1994 roku, powstało w Młodzieżowym Domu Kultury, 
obecnie funkcjonuje przy BCK w Białej Podlaskiej. 
Założycielem, choreografem i instruktorem jest Violetta Jaroszek.

Violetta Jaroszek – instruktor tańca współczesnego
telefon – 500452354

 


OSIĄGNIĘCIA

Wielokrotnie zdobywał nagrody główne w Prezentacjach Tanecznych „W kręgu nie tylko disco”, wyróżnienie w Nałęczowskim Festiwalu Tańca „EURO-DANCE” 2015

Zespół na swoim koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć.W latach 1996-1998 systematycznie współpracował z nimiecka grupą “Akro-Kulawu”.Efektem tego były wyjazdy grupy na warsztaty taneczne do Albstedt k/Bremen w Niemczech. W 1997 r. zespół “DOMINO” na zaproszenie Werkschule Albstedt, niemieckiego stowarzyszenia, zaprezentował program artystyczny w pięciu miastach niemieckich: Albstedt, Achim, Barnstorf, Brenerhaven i Stade. Największym osiągnięciem podczas pobytu w Niemczech był występ ZTW’DOMINO’w teatrze Forum Fischbahnhof w Bemerhaven. Grupa wielokrotnie zdobywała “Parkiet Mistrzów” – nagrodę główną w Prezentacjach Tanecznych w “Kręgu nie tylko disco” w Białej Podlaskiej(2000, 2002, 2003, 2006, 2010).

W 2002r. w II Festiwalu Twórczości Szkolnej zespół otrzymał Nagrodę Główną,za pięknie zrealizowana wizje artystyczną układu”Bez ograniczeń”. W 1999r. ZTW “DOMINO”zajął II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Free Style w Kłobucku za układ “Rozmowa z Cieniem”. “DOMINO” dwukrotnie otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Biała Podlaska za osiągnięte sukcesy i promocje miasta(2000, 2001r). W 2003 roku dziewczęta z zespołu zakwalifikowały się do udziału w IV Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie.Była to prestiżowa impreza promująca taniec współczesny w Polsce.Brały w niej udział zespoły i teatry tańca z całego kraju.

W 2003r. grupa zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Zespół Tańca Współczesnego “DOMINO” bierze udział w rożnych imprezach organizowanych w Białej Podlaskiej;Dni Białej, Dzień Dziecka, wybory Miss Polonia oraz w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących pomocy i wsparcia.

Skip to content