Menu Zamknij

Zajęcia w GROOVE DANCE będą odbywać się następująco:

KIDS DANCE 5-6 lat : wtorek godz: 16:15 – 17:15
HIP-HOP 7-11 lat: wtorek godz: 17:20 – 18:20
HIP-HOP 12-15 lat: wtorek godz: 18:25 – 19:25

MODERN JAZZ 7-11 lat: czwartek godz: 16:30 – 17:30
MODERN JAZZ 12-15 lat: czwartek godz: 17:30 – 18:30
MUSICAL DANCE 12-15+ lat : czwartek godz: 18:30 – 19:30

Kamila Trojanowska – tancerz, instruktor i choreograf, absolwentka Bialskiego AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Akademii Muzycznej w Łodzi wydział: wokalno-aktorski, kierunek: musical, specjalizacja: choreografia. Karierę tancerza rozpoczęła w wieku 6lat w Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ” w Siedlcach. Przez 13 lat reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w kategoriach solowych i grupowych w stylach tanecznych: Hip-Hop, Show, Disco Dance. Mistrz i Vice Mistrz Polski w kategorii solo Hip-Hop, IV Vice Mistrz Świata również w kategorii solo Hip-Hop, Wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata w kategoriach grupowych w Hip-Hop, Show(Jazz,Modern, Współczesny), Disco Dance.

Założyciel studenckiej grupy GROOVE DANCE który prężnie działał w latach 2008-2021, 2009-2011 instruktor tańca w szkole TWENTY ROCKERS gdzie prowadziła zajęcia z Hip-Hopu i Jazzu. Od 2010 do 2018 Instruktor i Choreograf w zespole cheerleaderek „FRESH” z Mszczonowa gdzie grupy wielokrotnie na turniejach, zawodach, konkursach tanecznych zdobywały najwyższe miejsca. W latach 2018-2020 Instruktor tańca w szkole EGURROLA DANCE STUDIO w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim. W 2020-2023 Nauczyciel tańca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „175” w Warszawie. Dziś wróciła do Białej Podlaskiej aby swoją energią i pasją do tańca uczyć bialskie dzieci i młodzież w grupach powstałych w Bialskim Centrum Kultury – GROOVE DANCE.

KIDS DANCE – Zajęcia taneczne prowadzone w formie zabawy. Dzieci uczą się, że powtarzanie sekwencji ruchowych w akompaniamencie muzyki sprawia ogromną frajdę. Stopniowo poznają kroki, obroty oraz ich kombinacje, jednocześnie ćwicząc słuch muzyczny i koordynację. Dzieci poznają różne style taneczne: Hip-Hop, Jazz, Disco Dance, Balet, Modern i Współczesny. Nieodłącznym elementem zajęć będzie gimnastyka i różne akrobacje.

MODERN JAZZ – łączy techniki tańca klasycznego z zasadami modern i jazzową izolacją. Opiera się również na możliwościach ciała i wykonywaniu bardzo naturalnych ruchów. Tancerz w modern jazz może wyrazić się na wiele sposobów. Korzysta z różnorodnych środków, przez które może pokazać swoją osobowość oraz prawdziwą naturę. Jazz posiada bardzo dużo zapożyczeń z innych styli tanecznych. Na zajęciach często będziemy łączyć modern jazz z broadway jazz który jest najbardziej widowiskowym stylem w jazzowej rodzinie. Łączy w sobie taniec, akrobatykę, aktorstwo i rewię. Pokazy broadway jazzusą spektakularne, wprowadzają widza w niezwykły klimat teatralnego, oślepiającego od świateł show.

HIP-HOP – Taniec hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Jest wykonywany najczęściej przy dźwiękach muzyki hip-hopowej.

MUSICAL DANCE – inaczej Broadway Jazz. Jest kompilacją tańca jazzowego, swingu, country, rytmów karaibskich. Jest typowy dla teatrów i kabaretów na Broadwayu. Ruch bogaty pod względem ekspresji, wyraża najróżniejsze uczucia, od euforycznej radości do subtelnej melancholii. Potrafi być niesamowicie kobiecy i jednocześnie wyzywająco męski, może być przepełniony liryzmem. Aby osiągnąć taką interpretacyjną elastyczność, twórcy Broadway jazzu sięgają do wielu rodzajów i technik: do tańca jazzowego, klasycznego i pantomimy, do tańca rewiowego i stepu, do folkloru i tańców towarzyskich, etnicznych i charakterystycznych. Jest esencją ruchu dla osób poszukujących tańca w teatrze i teatru w tańcu. Wyrazistość gestów i dokładność w ruchu wymaga od tancerzy ogromnej pracy nad własnym ciałem. Jest bardzo uniwersalny w odbiorze i może budować różnego rodzaju nastroje wśród widowni. Bardzo istotnym elementem w stylu Broadway jest nieskończoność tematu do interpretacji. Z racji podejmowania różnego rodzaju tematów w sztuce musicalu, w której Broadway jazz pojawia się jako część integralna, możliwości rozwoju tancerza są nieograniczone.

Skip to content