Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Adam Wyżlic – wystawa

4 listopada, 2022 @ 18:00 - 20:00
Galeria Podlaska zaprasza do swojego wnętrza by zobaczyć wyjątkowe dzieła.
4 listopada (piątek) o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystaw, których autorem jest Adam Wyżlic.
Będziemy mieli możliwość zobaczyć wystawę malarstwa pn. “Jurhresum” oraz wystawę fotografii “AquaPol” & “Bad Trip – Zła Podróż”.
 
Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury.
 

ZŁA PODRÓŻ  to narkotyczna wyprawa do wnętrza człowieka. Opowieść o cierpieniu, braku akceptacji przez rówieśników, jak i czasem przez samego siebie. Po zażyciu środków sądzimy, że jesteśmy w lepszym i piękniejszym świecie, co pozostaje złudzeniem. Nasz świat obecny może wydawać się zły, w zestawieniu z wizjami osób, w stanie narkotycznego uniesienia – nie potrafią ocenić obecnej chwili, ani fizycznych zachowań. Jednak istnieje w Nas dar odróżnienia ZŁA i DOBRA.
AQUAPOL – to inspiracja naturą, wodą, roślinnością znajdującą się wokół akwenów wodnych, jezior, stawów. Zdjęcia wykonane na Warmii centralnej, gdzie znajduje się wiele akwenów wodnych. Można wyjść na spacer z domu, przejść kilka przecznic miejskich i znaleźć się nad pięknym jeziorem znajdującym się w samym centrum miasta lub nie daleko. W takiej okolicy mieszka autor. Istnieje tutaj samo piękno. Oby się nigdy nie skończyło…
MALARSTWO – obrazy przedstawione na wystawie, to abstrakcje na płótnie wielkości 120 cm x 80 cm z lat 2016 do 2020. Cykl malarski pod nazwą „Jurhresum” przedstawia dwa cykle po dziesięć obrazów. Interpretacja obrazów jest dowolna. Wszystko, co zobaczymy ,obejrzymy w zależności jak, z której strony – to nasza wyobraźnia sama ułoży opowieść. Zamieszczam również obrazy 70 cm x 50 cm, pochodzące z cykli „Yutrebiumpodesy” oraz „Rtyedumolsdetymnok”.
– Adam Wyżlic

Adam Wyżlic – malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Urodził się w 1972 roku. Ukończył również studia licencjackie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w pracowni projektowania komputerowego. Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Dyplom pt.: „POLITYKA” pod kier. prof. Piotra Obarka obronił w 2015 r. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Dyplom uzyskał w 2017 roku w pracowni fotografii prof. Janusza Połoma przedstawiając cykl pt: „BAD TRIP – ZŁA PODRÓŻ” oraz
w pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak – aneks do dyplomu „K13”.

Twórczość artystyczną autor traktuje, jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają
na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na starym mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało, był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace. 
W 2014 roku, jedną śmiałą kreską stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kwidzyniu, Serocku, Ornecie, Kudowie Zdroju) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Uczestniczył w konkursach m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie na plakat “Rok Feliksa Nowowiejskiego” (2016), X Olsztyńskim Biennale Sztuki – o medal prezydenta Olsztyna (2017), VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Triennale z Martwa Naturą 2018” BWA w Sieradzu (2018), Przygodzickie Biennale Sztuki „Retrospektywa” (2019),
14. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki” BWA Ostrowiec Świętokrzyski (2019), oraz
plenerach malarskich i fotograficznych. Jest członkiem grup artystycznych: Solife’ys art. Grupa artystyczna, Stowarzyszenie Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi“.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
4 listopada, 2022
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content