Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Agnieszka Mazek – grafika warsztatowa

5 kwietnia - 8 maja

Na kolejny wernisaż zaprasza Galeria Podlaska!

Wernisaż grafiki warsztatowej dr Agnieszki Mazek odbędzie się 5 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12.

Wystawa potrwa do 8 maja 2024 r.

 

Agnieszka Mazek – Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2001 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej. W 2010 roku uzyskała tytuł doktora sztuki na macierzystej uczelni. Od 2015 roku adiunkt na kierunku sztuki plastyczne Uniwersytetu w Siedlcach.

Swoje prace tworzy łącząc dwie techniki wklęsłodrukowe: akwafortę z akwatintą. Jej sztuka to wizualny pamiętnik doznań, przeżyć, doświadczeń wobec wydarzeń, miejsc, spotkanych osób.

 

Tworzy głównie małe formy graficzne, które jak puzzle składają się na obraz rzeczywistości, stanowiącej zarazem kluczowe źródło jej inspiracji twórczych. Na miedzianych matrycach upamiętnia zapamiętane wydarzenia, które przykuły jej uwagę w sposób szczególny, zauważone przypadkiem, które zachwyciły, ale też te, które odcisnęły ślad w sercu i pamięci, a które nie były łatwe, związane z rzeczywistością, w której przyszło jej żyć, czasem trudną i niechcianą. W ostatnim czasie chętnie sięga po tematykę prospołeczną związaną z rolą telefonów komórkowych w życiu człowieka, jak również uzależnień z tym związanych, o których ostatnio mówi się coraz częściej i coraz głośniej.

Wykorzystując warsztat graficzny – akwafortową kreskę z akwatintową plamą, nadając konkretne, nieprzypadkowe tytuły oraz tworząc przy tym syntetyczne czasem zabarwione surrealizmem i ironią obrazy skłania do przemyśleń i dialogów ze sztuką, światem, i samym sobą.

Jej prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in.: w Argentynie, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Macedonii, Bułgarii, Belgii, Niemczech, Francji i Kanadzie. Aktywnie uczestniczy w działaniach artystycznych i jest laureatką licznych nagród i wyróżnień m.in.: Medal Honorowy 18. Międzynarodowe Triennale – Małe Formy Grafiki, Łódź 2023; Wyróżnienie Honorowe w konkursie The International Contemporary Miniprint of Kazanlak – 2023; Nagroda w konkursie Miniprint International de Entre Rios – Luis Bourband, Museo Atemio Alisio, Argentyna – 2022.

 

Zaprasza prezydent Miasta Biała Podlska oraz Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Start:
5 kwietnia
Koniec:
8 maja
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Galeria Podlaska
Skip to content