Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Jacek Dolibor „TYPOGRAFIONY”

4 sierpnia, 2023 @ 18:00 - 20:00

Galeria Podlaska zaprasza na wernisaż wystawy, której autorem jest Jacek Dolibor „TYPOGRAFIONY”.

Wernisaż odbędzie się 4 sierpnia o godz. 18:00.

Jacek Dalibor urodzony 23.01.1968 roku w Lublińcu, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, typografią i kolarzem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. galeria “Solvay” w Krakowie, galeria “BWA Wałbrzych” w Wałbrzychu, galeria “Gołogórski” w Krakowie, galeria “Konduktorownia” w Częstochowie, “Galeria Sztuki Współczesnej” we Włocławku, “Dwór Karwacjanów” w Gorlicach, galeria “Schody” w Warszawie.

Typografiony są cyklem rysunkowo-typograficznym, w którym autor cyklu łączy techniki rysunku, typografii i kolażu. Prace mają wymiary 200×140 cm i 140×100 cm. Składają się z czterech, lub dwóch kartonów. Rysunki wykonane są w technice: papier gruntowany, pędzel, tusz, akryl, kolaż. Pierwsze cztery rysunki są impresją na temat Ziemi jałowej TS Eliota, cztery następne to impresja na temat poezji Pablo Nerudy. W obu przypadkach jest to bardzo osobista próba plastycznego odczytania twórczości tych autorów.

Wstęp do Galerii Podlaskiej jest darmowy.

Na wydarzenie zaprasza Galeria Podlaska, Bialskie Centrum Kultury oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
4 sierpnia, 2023
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Galeria Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content