Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Piotr Pasiewicz – wystawa “Grafika+”

2 czerwca, 2023 - 5 lipca, 2023

Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Piotra Pasiewicza “Grafika+” 2 czerwca 2023 r, godz. 18.00. Wystawę oglądać można do 29 czerwca w Galerii Podlaskiej, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00, w niedziele 11.00-16.00.

PIOTR PASIEWICZ
Urodzony w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performans, wideo-art oraz krótkie formy filmowe. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi.
www.pasiewicz.art.pl
„Dzieł Pasiewicza nie należy rozpatrywać w kategoriach indywidualnych bądź skończonych „zamkniętych” serii, bowiem tak jak żywa tkanka nie funkcjonują one prawidłowo w oderwaniu od reszty „organizmu”. Pewna niezmienność relacji plastycznych, paradoksalnie bazująca na zastosowaniu rozmaitych materiałów i ciągłej zmiany stylistyki powoduje, że wszystkie prace Pasiewicza korespondują ze sobą i uczestniczą w procesie ciągłej transformacji. Naśladują swego rodzaju ewolucyjny ciąg,
w którym materia cyklicznie odradza się na nowo w innych konfiguracjach.,”
– historyk sztuki Maria Mażewska

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Start:
2 czerwca, 2023
Koniec:
5 lipca, 2023
Wydarzenie kategorie:
,
Skip to content