Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Fotografem – Cezarym Michońskim

19 lutego, 2023 @ 15:00 - 16:30

Cezary Michoński – absolwent anglistyki, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień pracownik dydaktyczny Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Oprócz fotografii jego pasjami są muzyka, sztuka, film, literatura i kultura popularna. W roku 2019 w Galerii Podlaskiej zaprezentował indywidualną wystawę Day by Day/Fotografowanie codzienności.

W poszukiwaniu środków ekspresji fotograficznej bada możliwości, jakie dają: dokument, pejzaż, portret, fotografia uliczna, fotografia elementarna, abstrakcja, ICM i szeroko rozumiana fotografia artystyczna. Ta nie zawsze świadoma, choć celowa, eklektyczność może powodować dysonas wizualny u odbiorcy, lecz wydaje się jedynym sposobem ćwiczenia uważności polegającej na widzeniu obiektów nieoczywistych i pozornie mało fotogenicznych.

Z recenzji wystawy: Autor ma nietuzinkową spostrzegawczość, wrażliwość i podejście do fotografowania, jak i do sztuki. Sposób kadrowania, wybór kompozycji, dostrzeganie detali, struktury, gry kolorów i światła, wszystko to kreuje obrazy o artystycznym wydźwięku. Cezary Michoński nie tylko odtwarza i utrwala za pomocą aparatu zwykłą codzienność, ale również ją artystycznie kreuje, pokazuje ją z mniej oczywistych stron i zakamarków. Do tego potrzebny jest zmysł artystyczny, ale i przede wszystkim cierpliwość, która jest cechą najlepszych fotografów.

Jakub Sowa: https://www.radiobiper.info/2019/08/13/biala-podlaska-day-by-day-fotografowanie-codziennosci-cezarego-michonskiego-galeria/

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
19 lutego, 2023
Czas:
15:00 - 16:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Galeria 1 Piętro
Warszawska 11
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
https://bck24.pl/

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Fotoklub Podlaski
Skip to content