Menu Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

Paweł Dobrowolski – wystawa pt. “Miasto Wewnętrzne”

1 września, 2023 - 5 października, 2023

Wystawa odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 18:00. 
Wstęp do Galerii jest darmowy. 
Na wydarzenie zaprasza Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. 

Paweł Dobrowolski – urodził się w sierpniu 1992 roku w Radomiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał tytuł Magistra Sztuki w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej i Pracowni Grafiki Warsztatowej z wyróżnieniem rektorskim. Zawodowo pracuje jako nauczyciel grafiki i projektowania multimedialnego w warszawskim Liceum Plastycznym. Organizuje i uczestniczy w wystawach sztuki. Tworzy malarstwo, rzeźbę, murale, ceramikę, druki oraz muzykę elektroniczną.

Miasto Wewnętrzne. Wybudowało się we mnie miasto. Od trzydziestu lat rozwija się w nim infrastruktura, wykształcają się prawa, populacja stale rośnie. Miasto, w którym ciąży smog, na murach złuszczone graffiti i szpetne bazgroły, na horyzoncie żurawie, niedokończone wieżowce i niewyburzone ruiny. Puste dróżki i zakorkowane szosy. Dzielnice, w których mieszkańcy są spokojni i szczęśliwi, oraz takie, w których ludzie krzyczą i atakują się wzajemnie. Miasto w którym niejeden odwiedzający się zgubił. Zapraszam. Opowiem Ci o czym to miasto śni. – Paweł Dobrowolski

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Start:
1 września, 2023
Koniec:
5 października, 2023
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Galeria Podlaska
Warszawska 12
Biała Podlaska, Lubelskie 21-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
gp.bck24.pl

Organizatorzy

Miasto Biała Podlaska
Galeria Podlaska
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
Skip to content