Menu Zamknij

Grupa bialskich tancerzy z Dance Academy Studio reprezentowało miasto Biała Podlaska na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „City of dance”.

Bialczanie kolejny raz pokazali klasę zdobywając 21 cennych pucharów.

W imprezie wzięło udział przeszło tysiąc utalentowanych tancerzy z całej Polski. Wśród znamienitej konkurencji znaleźli się wielokrotni mistrzowie Polski i Europy. Na tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło tancerzy z Dance Academy Studio. Uczestnicy turnieju mieli możliwość rywalizować w licznych kategoriach tanecznych: hip hop, jazz, modern, taniec współczesny z podziałem na kategorie wiekowe: 12 lat, do 15 lat, powyżej 15 lat prezentując się solo, w duetach, mini formacjach i formacjach. Tancerze z Das-u świetnie rozpoczęli sezon taneczny. Ośmiokrotnie stawali na najwyższym podium, siedmiokrotnie odbierali statuetki w kolorze srebrnym a sześciokrotnie za 3 miejsca.

Tancerzy oceniało profesjonalne jury (solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej, trenerzy wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata oraz choreograf programów TV: Mam Talent, Got to dance, Mali Giganci).

Warto wspomnieć, że Dance Academy Studio kolejny raz reprezentowało miasto na prestiżowym turnieju tańca. Łącznie wytańczyli ponad 700 pucharów i medali na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca. W tym roku Dance Academy Studio będzie świętowało jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. 

Dance Academy Studio to szkoła tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 2009 roku przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik Zaremba.

Opublikowano wDance Academy Studio
Skip to content