Menu Zamknij

Z przyjemnością informujemy, że Jury XLII edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, po rozpatrzeniu ponad 800 nadesłanych prac, z 54 ośrodków, z czego 58 prac z zagranicy – Argentyny, Hong-Kongu, Łotwy i Serbii, na finał konkursu wyłoniło 20 równorzędnych nagród.
Mamy siódemkę zwycięzców!!

W gronie laureatów konkursu, znaleźli się wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”działającej w Bialskim Centrum Kultury, którą prowadzi pani Lilla Wielgan-Michaluk. Za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sztuką i muzealnictwem opiekunka pracowni także otrzymała nagrodę !!!

Podopieczni Piksela stworzyli animacje pt. “Ożywiamy arcydzieła”, które można zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=bjAcctIIN8A

Nagrodzeni Laureaci to:

Lidia Sacharuk, Helena Sacharuk, Oliwia Rogoźnicka, Kamil Turyk, Oliwia Żuk, Kamil Gryglas, Weronika Siliwoniuk

Na wystawie pokonkursowej zaprezentowano 350 najlepszych prac w pięciu kategoriach wiekowych i kategorii osób z niepełnosprawnościami. Dzieła zaskakują różnorodnością zastosowanych technik plastycznych i materiałów, ciekawymi kompozycjami i nieszablonowym ujęciem tematu przygody w muzeum.

Celem Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” jest uwrażliwienie uczniów na odbiór malarstwa, rzeźby, grafiki i rzemiosła artystycznego, rozbudzenie zainteresowań z zakresu sztuki i kultury, a także zachęcenie do podjęcia próby samodzielnej twórczości plastycznej, po doświadczeniach zdobytych podczas wizyty w galerii lub muzeum. Organizatorzy liczą, iż poprzez projekt, adresowany do dzieci i młodzieży, wykształceni zostaną przyszli odbiorcy, którzy będą świadomymi uczestnikami wydarzeń kulturalnych, ceniącymi skarby dziedzictwa narodowego i możliwość obcowania z kultura wyższą.
Wyniki konkursu:
https://muzeum.torun.pl/aktualnosci/xlii-miedzynarodowe-spotkania-artystyczne-dla-dzieci-i-mlodziezy-moja-przygoda-w-muzeum/

Wielkie gratulacje!

Opublikowano wPiksel
Skip to content