Menu Zamknij

Zespół teatralny „Fantazja” działa w Bialskim Centrum Kultury od dwóch lat. Instruktorem zespołu jest Małgorzata Minakowska, mająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności teatralnej.
Czas spędzony razem jest bardzo wartościowy i rozwojowy. Teatr to synteza różnych dziedzin, z których można nauczyć się wielu umiejętności, takich jak dykcja, wyrazistość, interpretacja tekstów, praca przy muzyce, scenografia, rozwijanie wyobraźni i fantazji.
Motto przewodnie zespołu to „Teatr uczy, bawi, wychowuje”.
Dnia 24 kwietnia zespół wziął udział w Festiwalu Najciekawszych Widowisk w ramach 23 Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku. Organizatorem konkursu wojewódzkiego było Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. W ciągu 3 dni na scenie wystąpiło 28 zespołów teatralnych z naszego województwa, co podkreśla rangę tego wydarzenia.
Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy informację, że Paulina Dacewicz otrzymała nagrodę aktorską za rolę Pinokia. Cały zespół został doceniony przez Komisję bardzo pozytywnie, co wpływa na chęć zdobywania dalszych sukcesów i samodoskonalenia. Zespół teatralny „Fantazja” tworzą dzieci i młodzież:

 1. Bańkowska Emilia
 2. Bańkowski Antoni
 3. Borkusewicz Gabriela
 4. Borowik Maja
 5. Dacewicz Paulina
 6. Madej Julia
 7. Mincewicz Emilia
 8. Paszczyk Klaudia
 9. Purgał Malwina
 10. Rogowienko Róża
 11. Semeryło Weronika
 12. Troć Liliana
 13. Zaborowska Lena
 14. Zgorzałek Weronika

Gratulujemy Naszym młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów!

Opublikowano wTeatr
Skip to content