Menu Zamknij

9 maja br. w sali widowiskowej Teatr Muzyczny w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego za rok 2021. Marszałek Jarosław Stawiarski i członek zarządu Bartłomiej Bałaban wręczyli dyplomy w 2 kategoriach: „najmłodszy twórca kultury” dla dzieci i młodzieży niepełnoletniej oraz „młody twórca kultury” dla osób do 40. roku życia. W ten sposób nagrodzono 216 osób, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami Województwa Lubelskiego.
Miło nam poinformować, że wśród licznych stypendystów znaleźli się wychowankowie Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.
Z wielką radością przedstawiamy piątkę utalentowanych podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” działającej pod kierunkiem Pani Lilli Wielgan-Michaluk, które otrzymały stypendia w kategorii: „najmłodszy twórca kultury”: Helena Sacharuk, Lilianna Rudzka, Zuzanna Rudzka, Maja Tekielak, Natalia Grzechnik.

Część z tych stypendystek uczęszcza również na zajęcia do Akademii Sztuk Plastycznych “Magia koloru” i uczy się pod okiem Pani Tatyany Luchny.

Wśród stypendystów znalazły się również uczestniczki Młodzieżowego Koła Fotograficznego „Migawka” działającego pod kierownictwem pani Małgorzaty Piekarskiej: Magdalena Pawłowska, Marta Stężała, Marta Lichaczewska, Martyna Dróżdż, Eliza Patruk oraz Angelika Żeleźnicka, która otrzymała stypendium w kategorii do 40. roku życia.

W kategorii „młody twórca kultury” stypendium otrzymała również Aleksandra Hryciuk podopieczna Koła Plastycznego Kreska pod kierunkiem Pani Renaty Sobczak.

Cieszymy się że na zajęcia w Naszej instytucji uczęszczają tak uzdolnione osoby. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego wyróżnienia zarówno wychowankom Bialskiego Centrum Kultury jak i ich instruktorom.

Opublikowano wSukcesy
Skip to content